Hjelp til oversettelse av webside om dykketurer i Norge

Dette er tenkt for kommunikasjon mellom nordmenn og norgesentusiaster. Det skal også tjene til språkopplæring og fordypning av norskkunnskaper. Innlegg på norsk er ikke bare tillatt, men til og med ønsket!

Hjelp til oversettelse av webside om dykketurer i Norge

Beitragvon TURUT » Di, 21. Feb 2006, 8:41

Jeg har websider om dykketurer i Norge på norsk og engelsk, men jeg kan knapt et kløyva ord tysk og har derfor ikke kunnet lage disse sidene særlig tyskvennlig! Er det noen som kunne ta det som en utfordring å oversette litt til tysk for meg, bitte? :D

Siden jeg først og fremst trenger hjelp til finnes her: http://www.turut.no/dykk.htm

(Dykking på Hitra)
TURUT
 
Beiträge: 5
Registriert: Di, 21. Feb 2006, 8:25
Wohnort: Hedmark, Norwegen

Re: Hjelp til oversettelse av webside om dykketurer i Norge

Beitragvon Lavskriken » Di, 21. Feb 2006, 15:13

Hei, TURUT!

Jeg kan gjerne hjelpe å oversette dette på skikkelig tysk. Men jeg får det ikke til før førstkommende helgen. Har mye å jobbe i løpet av denne uken.

Gjelder ditt spørsmål bare denne siden som åpnes med lenken, eller skal alt oversettes? Likeså de andre sider?

Hilsen! Lavskriken
Lavskriken
NF-Stammbesucher
NF-Stammbesucher
 
Beiträge: 155
Registriert: So, 28. Aug 2005, 12:04
Wohnort: Backnang

Re: Hjelp til oversettelse av webside om dykketurer i Norge

Beitragvon Susanne » Di, 21. Feb 2006, 15:43

Hei,

jeg kan hjelpe deg...
er tysk men bor i Ålesund og dykker mye her i Norge - har ikke dykket på Hitra ennå (er det å anbefale?)...
Gi beskjed...

Hilsen fra Ålebyen
Susanne
Susanne
NF-Stammbesucher
NF-Stammbesucher
 
Beiträge: 775
Registriert: Fr, 23. Aug 2002, 11:50
Wohnort: 69*57'20" N, 23*17'14" O

Re: Hjelp til oversettelse av webside om dykketurer i Norge

Beitragvon TURUT » Do, 23. Feb 2006, 14:30

Komm mit ins Taucherparadies!

Hurra! Klaus har oversatt en god del for oss og dette har vi lagt ut på egen tysk side:

http://www.turut.no/dykk_tysk.htm

Susanne, du har flott dykking i og rundt Ålesund! Har vært der mange ganger. Hitra har ikke slik vrakdykking som rundt Ålesund, men naturdykkingen er om mulig enda bedre, og veldig variert.

Jeg regner med vi får lagt ut enda flere bilder etter neste uke! Vi reiser oppover med 20 nye dykkere i morgen. Dvs ikke bare nye... Det er veldig mange som er med oss for både andre og tredje gang, og denne gangen kommer det folk helt fra Stockholm for å dykke med oss! :D
Tauchen in Hitra, Norwegen!
http://www.turut.no/dykk.htm
TURUT
 
Beiträge: 5
Registriert: Di, 21. Feb 2006, 8:25
Wohnort: Hedmark, Norwegen


Zurück zu Forum på norsk

Wer ist online?

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder und 0 Gäste